آموزش ارسال فایل از طریق تلگرام

آموزش ارسال فایل از طریق تلگرام

شما می‌توانید از طریق تلگرام هر فایلی که در حافظه داخلی یا حافظه SD گوشی هوشمندتان ذخیره شده را با سایر کاربران اشتراک گذاری کنید. در این مقاله قصد داریم که به آموزش نحوه ارسال فایل از طریق تلگرام بپردازیم. با “بازی سلام” همراه باشید.

ارسال فایل تلگرام 01
ارسال فایل تلگرام 02

ویدیو آموزش ارسال فایل از طریق تلگرام

 • البته توجه داشته باشید که تلگرام نسخه های زیادی دارید و ممکن است ظاهر آنها با این تصاویر متفاوت باشد، اما به طور کلی، از همین روش باید اقدام کنید.

 • تلگرام پیام رسانی است که به ساده‌ترین شکل ممکن امکان اشتراک گذاری فایل های مختلف را ارائه می‌کند.
 • اما شما برای اشتراک گذاری فایل در تلگرام فقط محدود به فایل هایی همچون عکس، ویدیو یا آهنگ نیستید، بلکه تقریبا می‌توانید هر نوع فایلی را از طریق این مسنجر ارسال و دریافت کنید. در این مقاله قصد داریم تا به آموزش نحوه ارسال فایل های مختلف از طریق تلگرام بپردازیم.
 1. به منظور اشتراک گذاری یا ارسال یک فایل از حافظه داخلی یا حافظه SD دستگاه از طریق تلگرام کافیست که به شرح زیر عمل کنید:
  1. برنامه تلگرام را اجرا کنید.
  2. به پنجره گفتگوی مورد نظرتان بروید. این پنجره گفتگو می‌تواند یک چت انفرادی، گروهی یا کانالی که در آن ادمین هستید باشد.
  3. آیکون با نماد “گیره” را از بخش سمت راست فیلد تایپ متن انتخاب کنید.
  4. گزینه File را انتخاب کنید.
  • در این شرایط گزینه‌های زیر پیش رویتان قرار می‌گیرند:
  1. گزینه Internal Storage: این گزینه محتوای حافظه داخلی دستگاه را شامل می‌شود. با انتخاب این گزینه می‌توانید فایل یا فایل های مورد نظرتان را از حافظه داخلی دستگاه انتخاب و ارسال کنید.
  2. گزینه SD Card: با انتخاب این گزینه به حافظه SD دستگاه هدایت می‌شوید و می‌توانید فایل های مورد نظرتان را از این بخش انتخاب و از طریق تلگرام ارسال نمایید.
  3. گزینه /: این گزینه شما را به بخش سیستم روت (System Root) هدایت می‌کند. این گزینه برای اشتراک گذاری فایل چندان کارایی ندارد.
  4. گزینه Telegram: با انتخاب این گزینه به بخشی منتقل می‌شود که زیرشاخه‌های دیگری همچون Telegram Audio، Telegram Video و غیره را ارائه می‌کند. از طریق این بخش می‌توانید به آرشیو تمام فایل های پیشین اشتراک گذاری شده از طریق تلگرام دسترسی پیدا کنید و هر یک از آن‌ها که مد نظرتان باشد را انتخاب و در پنجره گفتگوی فعلی ارسال کنید.
  5. گزینه Gallery: با انتخاب این گزینه به گالری دستگاه هدایت می‌شوید و می‌‌توانید عکس مد نظرتان را از گالری در پنجره گفتگوی انتخاب شده ارسال کنید.
  6. بخش RECENT: اما اگر دقت کنید در بخش زیرین صفحه مجموعه‌ای از فایل‌های متفرقه با فرمت‌های متفاوت ارائه شده است. این فایل‌ها در واقع فایل‌هایی هستند که به تازگی یا اخیرا در تلگرام از آن‌ها استفاده کرده‌اید. می‌توانید از این لیست هم به منظور انتخاب و اشتراک گذاری فایل های مورد نظرتان استفاده کنید.
کلیدواژه : آموزشراهنما
bazisalam
ارسال دیدگاه