پویش و جشنواره
حساب کاربری

ارسال پیام
روابط عمومی سازمان‌ها
انتشار مطالب با ذکر منبع مجاز است.
اخبار اختتامیه پویش ها فاطمیه

اختتامیه پویش های کشوری غدیر و فاطمیه

avatar

اختتامیه "پویش های کشوری غدیر و فاطمیه" در مشهد برگزار شد.

“مجموعه پویش های کشوری غدیر و فاطمیه” با حضور مسئولان فرهنگی، به کار خود پایان داد.

تولید کنندگان آثار برتر و همچنین مربیان برتر کشوری، به دعوت دبیرخانه، از اقصی نقاط کشور در این اجلاس شرکت کردند و توسط مسئولان فرهنگی، مورد تقدیر قرار گرفتند.

مراسم اختتامیه اولین دوره از پویش های غدیر و فاطمیه، در سالن همایش های کشوری کتابخانه فاخر کانون فرهنگی قلم، برگزار شد که طی مراسم رسمی و با حضور مسئولان فرهنگی، از تولید کنندگان آثار برتر تقدیر شد و در ادامه مربیان برتر کشوری که دانش آموزان را در تولید آثار فاخر یاری کرده بودند نیز مورد تجلیل قرار گرفتند.

این مجموعه از پویش های کشوری، در قالب همکاری “آموزش و پرورش” با “ستاد قرآن و عترت” و “بنیاد مردم نهاد آل یاسین” و “مجموعه پروفسور کودک”  و نیز “رسانه تخصصی کودک و نوجوان بازی سلام” و نیز همکاری سایر نهادهای فعال مردمی، هیئات و مساجد، به اجرا درآمده بود.

گزارش ویدیویی از مراسم اختتامیه مجموعه پویش های فاطمیه و غدیر

ویدیو خلاصه و 4 دقیقه ای از این مراسم

ویدیو خلاصه و 9 دقیقه ای از این مراسم

ویدیو کامل مراسم اختتامیه پویش های کشوری فاطمیه و غدیر

دبیر پویش های کشوری غدیر و فاطمیه، در حاشیه این مراسم به خبرنگار ما افزود: پس از فراخوان در مجموع، 13 هزار کاربر در مرحله اول جذب شدند که 2 هزار اثر به بخش داوری راه پیدا کرد. همچنین مجموع بازدید ها از آثار، به تعداد 135 هزار بازدید رسید.

وی ادامه داد این مجموعه از پویش ها برای تکریم مخاطبان، با هشت انشعاب برگزار شد تا آثار هر قشر و گروه از مخاطبان، به طور خاص و حرفه ای مورد تحلیل قرار گیرد. جهت  استعداد یابی و داوری حرفه‌تر آثار،  محتوای انگیزشی و معرفتی ای به اقتضای هر قشر، برای هر یک از انشعاب ها تدوین گشت. سامان دهی عظیم این مجموعه پویشها به تفکیک اقشار ذیل با انشعاب از پویش اصلی صورت گرفت:

 • جشنواره پرجایزه تستامنت (وصیت نامه): برای کودکان و نوجوانان (ویژه غدیر)
 • خورشید کبود و جواب سلام: برای عموم کودکان و نوجوانان (ویژه فاطمیه)
 • خورشید فروزان: در سطح نخبگانی برای دانش آموزان نخبه (ویژه فاطمیه)
 • مدرسه خورشید: ویژه مدارس در شرایط کرونا
 • فرزند خورشید: برای خانواده شهدا و ایثارگران و نیز ایتام
 • محله خورشید: در سطح محلات و مناطق شهرداری و فرهنگ‌سراها
 • مسجد خورشید: ویژه مساجد و هیئات مذهبی
 • به سوی خورشید: ویژه کانون های اصلاح و تربیت و بازپروری ها

حسین غفورزاده در ادامه افزود: این مجموعه از پویش های کشوری غدیر و فاطمیه، تلاش شبانه روزی عزیزانی بود که اکثرا بدون چشم داشت مالی انجام شد. از اقصی نقاط کشور، متخصصان مخلص و غیور، برای ترویج فرهنگ اهل بیت علیهم السلام، از هیچ تلاشی فروگزاری نکردند، که جا دارد خاک پای این پاک نیَّتان را سرمه چشم خود کنم. به واقع حساسیت های فرهنگی این پروژه عظیم، دست ما را در انتخاب دست اندر کاران و متخصصان بسته بود اما به یاری خداوند و تعامل نهاد های مختلف، شاخص‌ترین اساتید و متخصصان در حوزه های مختلف، قبول زحمت کردند و در کمیته‌های مختلف به نقش آفرینی پرداختند. از جمله مدیران اجرایی پروژه ها، کمیته داوران، کمیته انضباطی، گروه فناوری اطلاعات، گروه چاپ و تبلیغات، روابط عمومی، ستاد اجرایی، هیئات نویسندگان، گروه هنر پیشگان و نیز گروه پشتی بانی که همگی به معنی واقعی کلمه خوش درخشیدند.

اهداف و محورهای این پویش ها چه بود؟

حسین غفورزاده دبیر این مجموعه از پویش ها، در پاسخ به این سوال خبرنگاران که:  اهداف و محور های این مجموعه پویش ها چه بود؟ پاسخ داد:

فارغ از آن اهدافی که در پوستر ها درج شده است؛ ما تلاش کردیم تا در این شرایط، دانش آموزان با همراهی خانواده و تحت هدایت مربیان پرورشی، غدیر و  فاطمیه را پرشور تر از هر زمانی برگزار کنند. این پویش ها دانش آموز را هدایت میکرد تا جهت تولید آثار فاخر به مطالعه راجع به مبانی غدیر و فاطمیه بپردازد.

در عین حال، سه هدف اصلی انتخاب شد:

 1. ترویج اخلاق علوی و فاطمی
 2. تعامل دانش آموز، خانواده و مربی پرورشی
 3. تعظیم شعار غدیر و فاطمیه در فضای حقیقی و مجازی

 

 

همچنین قالب های  تولید آثار شامل هفت مورد میگردد:

 1. بازیگری، مجری گری و مداحی

 • فیلم، مستند سازی، نمایش عروسکی، پرده‌خوانی، گزارشگری، دکلمه، تذکر، مداحی و  سرود و شعر …

 2. هنر های دیجیتال

 • انیمیشن، عکاسی، فیلم برداری، مونتاژ سخنرانی بزرگان، عکس نوشته، پادکست، سایت و نشریه الکترونیک…

 3. نگارش

 • نویسندگی، شعر، نمایش نامه، مقاله، ترکیب شعر و متون سایرین، معرفی کتاب مرتبط…

 4. حفظ و پاسخ

 • آیات و روایات موضوعی، طراحی سوال و همچنین پاسخ به سوالات با توجه به کتاب و مقاله…

 5. آثار هنری و زیباسازی

 • خانه و محله آرایی، نصب پرچم و پوستر، نقاشی، خطاطی، صنایع دستی، کاردستی، تزیین خوراکی، پوشیدن لباس مناسبتی…

 6. خدمتگزاری

 •  خدمات مناسبتی، ایده پردازی برای خدمتگزاری به اهل بیت، تیم سازی و انجام امور به صورت تیمی، توزیع پک‌های فرهنگی، نذری…

7. بخش آزاد

 

 • یعنی هر قالبی که شامل موارد مذکور نمی‌شود و در محورهای پویش قرار داشته باشد، مثل تبلیغ و ترویج موضوعات به سایر زبان‌ها، زیارت و شرکت در مراسم مرتبط…

مهمترین دست آورد این مجموعه از پویش ها

دبیر پویش های کشوری غدیر و فاطمیه در پاسخ به این سوال خبرنگار ما؛ که مهمترین دست آورد این مجموعه از پویش ها را چه میدانید؟ بیان داشت:

 • اول اینکه: اتفاقی در این پویش ها و جشنواره ها رقم خورد که در نوع خود کم نظیر است. به کمک رسانه ها و همچنین به تلاش های بی وقفه ی گروه متخصصان فناوری اطلاعات، اسامی بسیاری از شرکت کنندگان، در فضای مجازی سئو شد. یعنی اگر نام شرکت کننده را در موتور های جست و جو، درج کنیم، اولین پیشنهادات آنها، اسامی این کودکان و نوجوانان در کنار آثارشان است. به واقع این دست آورد با ارزشی است. از نظر کسی مثل من که سالها در امور فرهنگی و مذهبی کودک و نوجوان، فعالیت دارم، یکی از موثرترین راهکار های تربیتی، مارک دار کردن کودک و نو جوان با عناوین و صفات شایسته است. زیرا طبق علوم روانشناسی و همچنین به تایید علوم تربیت اسلامی برگرفته از روایات اهل بیت، هنگامی که کودکان و نو جوانان با عنوانی خاص برچسب میخورند، آنها نیز به مرور خورد را شبیه به آن صفت و برچسب میکنند. ما در این فرایند سعی کردیم کودکان و نوجوانان عزیزمان را با عناوین مذهبی، ولایی و اخلاقی برچسب زده و تقدیر کنیم. به عنوان مثال وقتی یک نوجوان در جمع اقوام و دوستان به دیدِ یک بچه ی مذهبی و مومن نگاه شود و توقع اطرافیان از وی چنین باشد، آنگاه تا حد قابل توجهی این نوجوان خود را با این نگاه و توقع تطبیق داده و شخصیتش با این ساختار شکل میگیرد. لذا ما قائل هستیم، دست آورد حاصل صرفا در تعظیم شعائر خلاصه نمیشود و با این پویش ها، میتواند آثار تربیتی مذکور را انتظار داشت.
 • دوم اینکه: با بارگزاری هزاران اثر در فضاهای مجازی، از این پتانسیل برای نشر محتوای دینی بهره گیری شد. تا به جاودانگی بیشتر این آثار و پر شدن فضای مجازی از محتوای مذهبی کمک شود.
 • نکته سوم و آخر اینکه: در این مجموعه از پویش ها، انیمیشن های کوتاه کودکانه و همچنین کتب مرتبط تولید و تالیف شد. زیرا رویکرد دبیر خانه در تولید انیمیشن و کتاب کودک و کتاب بزرگ‌سال، این است که زحمات کشیده شده، صرفا معطوف به این سال نشود و بتوان این محتوا را در گذر زمان برای عموم، قابل دسترس و قابل استفاده کرد.

برای رفتن به صفحه‌ی گالری تصاویر اختتامیه "پویش های کشوری غدیر و فاطمیه" ، روی دکمه زیر ضربه بزنید.

رونمایی از شش عنوان کتاب، که عمدتا به مناسبت همین پویش‌ها نگارش شد

 • و اما از جمله بخش های متنوع پویش های کشوری فاطمیه و غدیر میتوان به رونمایی از کتب مرتبط نیز اشاره کرد، حجت الاسلام علیرضا سیستانی رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان ، در حرکتی نمادین از کتاب “از اشک های پدر میکاهم” را رونمایی کرد.

 • سایر عناوین کتب به دین شرح است:

 1. کتابْ_بازی تِسْتامِنْت(وصیتنامه)(بازی و کتاب کودک و نوجوانان ویژه غدیر)
 2.  کتابْ-اسلاید خورشید کبود (کتاب کودک و نوجوان ویژه شهادت فاطمه زهرا سلام الله)
 3.  کتاب جواب سلام (آموزش گام به گام برگزاری پویش کشوری)
 4.  کتاب از اشک های پدر میکاهم (گذشت از دیگران برای شادی امام عصر عج)
 5.  کتاب اصول 13 گانه بازی کلاسی (ویژه برگزاری کلاس های شاد و پویا و اعتقادی و علمی)
 6.  “مجموعه” کتب همیار مدرس (جهت همیاری به مربیان کلاس های احکام و قرآن)
 • حجت الاسلام علیرضا سیستانی در ادامه افزود: این درست است که طبق تعالیم اسلام، از وظایف اصلی خانم ها تربیت فرزند و سایر امورِ درون منزل است، اما منافاتی ندارد که بانوان در امور تبلیغی و تربیتی فعالیت کنند و این امری پسندیده است. ایشان در حالی که در کنار همسرشان، استاد امالبنین‌سیستانی‌نژاد، از اساتید حوزه ایستاده بودن، اضافه کردند: من افتخار میکنم که همسرم در امور فرهنگی و تربیتی تلاش میکند، که این سخن حجت الاسلام علیرضا سیستانی با تشویق پر شور حضار مورد تایید و تمجید قرار گرفت.

نشست خبری تحت عنوان "پنل شتاب" در اواسط همایش

 • در نشست خبری تحت عنوان “پنل شتاب” که در بتن این همایش برگزار شد، چند تن از نخبگان فرهنگی که در امور تبلیغی و تربیتی در مساجد فعالیت داشتند، به جایگاه دعوت شدند و نظرات خود را راجع به “شتاب بخشیدن به تعامل میان نهاد های رسمی و مردمی” بیان کردند.

 • هدف از این نشست خبری بیان راه کارهایی برای تسهیل تعامل در حوزه کودک و نوجوان بود.

 • حجت الاسلام زردادی فرمودند: همه کسانی که کار فرهنگی میکنند با یک سری چالش ها مواجه هستند، از جمله هماهنگ شدن با بخش های فرهنگی  شهرداری، استان قدس و استانداری و غیره که جوانان فعال فرهنگی کشورمان با بروکراسی های ادارای آشنا نیستند و این پیچیدگی ها باعث به هدر رفتن انرژی این جوانان میشود و ای کاش این امر تسهیل میشد.

 • از طرفی شاید در تخصیص بودجه های فرهنگی بتوان انعطاف بیشتری به خرج داد.

 • حجت الاسلام محمدزاده فرمودند که اطلاع رسانی در مورد طرح های فرهنگی دچار ضعف است و اگر سازمان ها در اطلاع رسانی پتانسیل های خود را آزاد کنند، طرح ها با شور و استقبال بیشتر مخاطبان به اجرا در می‌آید.
 • همچنین موازی کاری های نهادها یکی از معضلات مطرح است.
 • در ادامه این نشست خبری حسین غفورزاده نیز اظهار داشت شاید خساست در آزادسازی مخاطبین، موجب می‌شود نتوانیم تعامل گسترده‌ای را رقم بزنیم. خصوصا نهادهای مردمی نسبت به مخاطبان خود بسیار با گارد بسته برخورد می‌کنند و می‌ترسند این مخاطبان کوچ کنند.
 • در صورتی که در امور فرهنگی و خدمت به اهل بیت چنین دیدگاهی پسندیده نیست.
 • حجت الاسلام محمد حسین بابایی از منظر دیگری فرمودند: حرکات فردی بازخورد شایان ذکری ندارد. به عنوان مثال در غدیر امسال در حاشیه مشهد، ائمه جماعت با همفکری و همکاری هم برنامه ای پرشور را رقم زدند.
 • زردادی در ادامه بیان داشت: به قول سردار دلها، حاج قاسم “فرصتی که در تهدید هست، در خود فرصت نیست”. به عنوان مثال، همین تهدید کرونا، باعث شد تا در ائمه جماعت مساجد همدلی و هماهنگی بیشتری بوجود آید که این بُعد آن مثبت بود.
 • محمدزاده از جمله تجربیات مثبت در زمینه تعامل میان نهادها را این طور بیان کرد: در ایام دهه کرامت و ماه مبارک که برنامه تشرف به حرم امام رضا علیه سلام را داشتیم و چندین دستگاه اتوبوس را به زیارت اعزام میکردیم.
 • بابایی در قالب یک خاطره اضافه کرد: من از یک طلبه سوال کردم که انگیزه تو از طلبه شدن چیست؟ آن طلبه گفت به خاطر برخورد جذاب روحانی مسجد. وی ادامه داد: شاید خیلی از پتانسیل ها در مسجد وجود دارد و لازم است با این نهاد، همکاری بیشتری داشته باشیم.
 • در پایان غفورزاده نیز اظهار داشت: تمرکز روی برند و همین طور مَنیّت‌های نهادی، مانع از این می‌شود که به سمت سایر گروه ها دست یاری دراز کنیم. همواره شاهد هستیم که در آغاز تعاملات این چنینی، یکی از عواملی که منجر به فروپاشی در هم افزای میان نهاد ها میشود، توجه و تمرکز افراطی و بی جا به “نام و برند نهاد” است. تمایل نابه‌جا در مُقدم داشتن برند مجموعه، تعامل نهادها را به سمت تقابل و جدایی میکشد. نباید فراموش کنیم که هدف اولیه و اصلی همه ما ترویج معارف ناب اهل بیت علیهم‌السلام است! امید که با رویکرد و نگرش همراه با بصیرت، شاهد شتاب بخشیدن به تعامل بین نهاد باشیم. زیرا حوزه کودک و نوجوان از جمله مظلوم ترین نمونه هایی است که شاهد از بین رفتن پتانسیل های تکرار نشدنی و بی‌نظیر این عرصه هستیم.
 • استاد حسین فلاح در جایگاه کارشناس فرهنگی بیان داشت: بنده اولین بار است که خروجی این پویش ها را به این قدرت و عظمت میبینم. واقعا دست عنایت حضرات معصومین را میبینیم و یاد آن عبارت معروف می افتم که “شما یک قدم بردارید و خداوند ده قدم به سوی شما می آید”. مشکلات و گره ها برای خدمت به دین و انقلاب، خیلی زیاد است اما هر گاه تصمیم به حرکتی گرفتیم و خودمان را هیچ کاره دیدیم و کارها را به محضر اهل بیت سپردیم، آثارش را آنچنان یافتیم که خارج از تصور است. البته این در حالی است که باید همواره تلاش و پیگیری خودمان را داشته باشیم.

 • استاد فلاح افزود: هر گاه امور با توسل به محضر ائمه، بالاخص امام عصر عج انجام شود اثرات بالاتری خواهد داشت. وی با تشکر از همه دست اندرکاران این پروژه عظیم کشوری سخنانش را پایان داد.

 • گروه سرود و تواشیح “ولی عصر” از “دارالقرآن کریم آستان قدس رضوی” در میان برنامه، به هنر نمایی پرداخته و با موضوع تولد حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها به صورت گروهی و تکخوانی، سرودی آیینی و جذابی را با هدایت مربیان خود ارایه کردن.

 • ویدیوی کامل تز اجرای گروه ولی عصر از دارالقرآن کریم آستان قدس رضوی.
 • در نظر سنجی پایانی از حضار، این بخش، یکی از جذاب ترین و پرطرفدار ترین قسمت های این مراسم بود. 
 • از اتفاقات برجسته این اختتامیه میتواند به “دعوت خانوادگی” همه حضار از جمله دانش آموزان نخبه و برتر و همچنین مربیان برتر کشوری، اشاره کرد.

 • در حاشیه این مراسم از خانواده و همسران این افراد نیز تجلیل شد.

تقدیر از دست اندرکارن و ستاد اجرایی

 • همچنین از چهل و شش نفر از دست اندرکاران و ستاد اجرایی “مجموعه پویش های کشوری فاطمیه و غدیر” نیز تجلیل و قدردانی شد.

 • اسامی این عزیزان به شرح زیر میباشد:

 • ستاد اجرایی:

  استاد حسین کریمی، مهندس امین شیرازی، مهندس صالح تاج فر، مهندس محمد رضا دهقان، نصری، استاد هادی احمدی، احدجزائری، قانع.

  حمید عسکری، حجت الاسلام رستمی، حجت الاسلام زردادی، حجت الاسلام نظری، حجت الاسلام محمدزاده، حجت الاسلام پورقربان.

   استاد علی فاضلی، ایمان درودی، امیررضا زیرک، طاها منصوریان، روزبه محمد زاده، عرفان رحیمیان.

 • گروه رسانه و هنر:

  مهندس مهدی نیک عهد، مهندس معین حداد مقدم، مهندس هورمرز کاشف، مهندس محمد کمالی، مهندس محمد رضا دهقان، سید حمید رضا زهرائی (مونتاژ)، امیرمهدی ب. تبریزی(مشاور سایت)

 • واحد بانوان:

   سیستانی، شایق، صادقی، جهانگیری، تکشی، صالوری، بلوچی، سندگل، شهناز، چشک، خرم، الیاسی، یاوری، ن. علیمیرزایی، پ. علیمیرزایی، علیصوفی، معینی،  فیاضی، رحیم زاده، ضیاء خدادادیان.

 •  و سایر عزیزانی که در این پروژه عظیم کشوری مشارکت کردند.

معرفی مربیان کشوری برتر در حوزه قرآن، احکام و معارف

دبیرخانه، اسامی مربیان برتر کشوری در زمینه تربیت متربیان نخبه را به شرح زیر اعلام کرد:

آقای فرهاد حیدری، خانم سیستانی، خانم مرضیه شایق، بتول صادقی ایوری، سمیه جهانگیری، فاطمه تکشی، انسیه صالوری، مینا بلوچی، گلثوم سندگل، خانم نیکبخت، نرگس شهناز ، فاطمه چشک ، حکیمه زردادخانی، ریحانه خرم، مهدیه الیاسی، پروانه علیمیرزایی، خدیجه یاوری، نصیبه علیمیررزایی، فاطمه علیصوفی، فاطمه اصغری، نعیمه معینی، مهدیه فیاض همچنین از صفورا یاوری و مریم رحیم زاده تقدیر شد.

نیمه دوم مراسم، ویژه کودک و نوجوان

بعد از اذان مغرب و اقامه نماز جماعت در نماز خانه کتابخانه فاخر کانون قلم، مراسم ادامه یافت و از این بخش به بعد مراسم کاملا حال و هوای شاد و کودکانه به خود گرفت

پس از برگزاری مسابقات کوتاه و شاد میان کودکان و نوجوانان، اسامی دارندگان آثار برتر (تولید کنندگان آثار)، به تشخیص کمیته داوران، به شرح زیر اعلام شد:

 • نفرات برتر در بازیگری و مجری گری: علی مومنی، حسین تکشی، احمد حیدریان، علی مومنی مقدم، فاطمه زهرا مومنی مقدم، گروه شکوفه های عترت(محمد جودوی – سیده زهرا حسینی فراش – زینب رحیم زاده عباچی- فاطمه و اسما ثاقب – آرمیتا گندمی)
 • نفرات برتر در نگارش و شعر: نرگس شهناز، فاطمه سلمانی، حسین تکشی،  فرزانه خواجه احمدی ، حدیثه سندگل،  محدثه پرگر،  محدثه پرگر،  سیده زهرا حسینی فراش، مسعود نیکومنش، حنانه نعمت شاهی، فاطمه سندگلی، امیر عباس ضیاء، امیر علی سابقی، محمدرضا داوری.
 • نفرات برتر در بخش آثار هنری:آتنا بهلولی، فاطمه خواجهی، معصومه عیدبزی، گروه عطر نرگس،  سجاد سعیدی، محمد طاها رجبزاده، فاطمه ژیان.
 • نفرات برتر در بخش آثار دیجیتال: گروه برادران خدمتگزار فاطمیه(محمد کاظم و امیرمختار سعیدی)، گروه مائده و ساجده اسدخانی، حدیثه سندگل، گروه یا زهرا(زهرا دلارامی – انیس الزهرا خاوری)، محمدحسن سیستانی، مبینا علیمیرزایی، زهرا سیستانی.
 • نفرات برتر در بخش خدمتگزاری: سفیران مهر مهدی، گروه عطر نرگس(سمیه و سارا و ساجده خاوری)، فاطمه تکشی، گروه مائده و ساجده اسدخانی، گروه برادران خدمتگزار فاطمیه(محمد کاظم و امیرمختار سعیدی)، مهلا رضایی، گروه نورالهدی()، گروه سربازان حرم حضرت زهرا(حسین و عباس علیمیرزایی)
 • همچنین در بخش حفظ و پاسخ و در بخش آزاد، کمیته داوران، فرد یا گروهی را شایسته دریافت “عنوان برتر” ندانست.

محل برگزاری مراسم

تقارن موضوع و انتخاب محل برگزاری اختتامیه، نیز قابل توجه بود.

این مراسم در سالن همایش‌های کشوری “کتابخانه فاخر کانون فرهنگی قلم” در مشهد برگزار شد.

کتابخانه کانون فرهنگی قلم، به عنوان یکی از پرچم داران عرصه فرهنگ و مذهب برای کودکان و نوجوانان، به شایستگی این اجلاس را برگزار کرد.

همچنین، با هدایت مجریان در مدت اقامه نماز مغرب، از کودکان و نوجوانان نخبه و برتر به صورت رایگان برای عضویت در کتابخانه، پذیرش انجام شد و برای متقاضیان کارت اشتراک کتابخانه کودک صادر شد.

تا این مجموعه از پویش با این سیاست فرهنگی، تعامل نسل جوان را با کتاب و کتابخانه بیشتر نماید.

جوایز شرکت کنندگان، دانش آموزان نخبه و برتر

همه شرکت کنندگانی که آثار آنها پذیرفته شده بود، جایزه دریافت کردند. همچنین به صورت مضائف به نفرات برتر، به قید قرعه جوایزی نفیسی اهدا شد.

از اتفاقات شاخص این مجموعه از پویش ها میتوان به نحوه اهدای جوایز اشاره کرد:

برندگان، از میان 150 نوع جایزه، جوایز مورد علاقیشان را به میل و سلیقه خود، انتخاب کردند.

بیش از 3500 عدد جایزه پیش بینی شده بود.

نهایتا در غروب جمعه، 17 بهمن 1399، اولین دوره از مجموعه پویش های کشوری فاطمیه و غدیر به کار خود پایان داد.

avatar

Leave a comment

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.